Tevékenységünk
A Monte Corona Egyesület 2005. decemberében alakult, általános célja a műemlékek és kulturális örökség védelme. Tevékenységének jelentős része a Majki Kamalduli Remeteség műemlék-együtteséhez kapcsolódik. A Remeteség vagyonkezelőjével, a Műemlékek Nemzeti Gondnokságával kötött együttműködési megállapodás alapján az Egyesület részt vesz a műemlék-együttes fellendítésével, fejlesztésével kapcsolatos feladatokban.
2005. évi tevékenységünk:
Az egyesület még megalakulása előtt részt vett a Majki Kamalduli Remeteségben rendezett Mikulás-ünnepség megszervezésében, melyen az oroszlányi Benedek Elek Általános Iskola hátrányos helyzetű gyermekei voltak a meghívottak.
2006. évi tevékenységünk:
- Gyógynövény-ismereti túra és szemétszedési akció szervezése a Remeteség-környéki erdőkben az oroszlányi Természetbarátok Egyesületével 2006. áprilisában;
- Szóróanyag készíttetése a Remeteségről (10.000 példány A/4 méretű színes szórólap, angol és német nyelvű betétlapokkal, és 3.000 példány szórólap a 2006. évi Biofesztiválra);
- A Remeteség területén a „Levendula Bolt” megnyitása és működtetése, amely üzlet a remeteség szellemiségét tükröző ajándéktárgyak árusításával színesíti a műemlék-együttes szolgáltatásainak palettáját;
- a 2006. évi látogatási szezonra a látogatók vezetésének megszervezése az oroszlányi Nyugdíjas Értelmiségi Klub segítségével, zömmel a Klub tagjai közül;
- Folyamatos gyűjtés az oroszlányi Benedek Elek Általános Iskola halmozottan hátrányos helyzetű tanulói számára (ruhák, könyvek, játékok).
- Rendezvények szervezése: rendezvényeink elsősorban szintén a Majki Kamalduli Remeteséghez kapcsolódnak. Megszervezésük során célunk a Remeteség látogatottságának fellendítése, hagyományteremtés, a helyi közösség bevonása volt.
· az első „Kamalduli Napok” rendezvény megszervezése 2006. június 17-én. A rendezvény megszervezése egyben egy hagyomány megalapítás is volt, mivel a „Kamalduli Napokat” azóta minden évben megrendezzük. A 2006. évi rendezvény keretében került sor a Kavics Kör művész-csoport kiállításának megnyitójára is, akik ókeresztény művészeti hagyományok alapján alkotnak kézműves termékeket. A rendezvényt gregorián kórus-hangverseny kísérte.
· az első Majki Biofesztivál megrendezése 2006. szeptember 24-én. A Biofesztivál részben egész napos vásárt jelentett, ahol az ország minden tájáról érkező árusok árultak biotermékeket, másrészt egész napos előadássorozat folyt az egészséges életmód, valamit a biotermékek népszerűsítése érdekében. A fesztivál rendkívül sikeres volt, 2000 látogatót vonzott. A rendezvény lebonyolításában nagy segítséget nyújtott az Oroszlányi Nyugdíjas Klub, amelynek tagjai segítettek a látogatók irányításában, valamint a szervezési feladatokban.
· az oroszlányi Benedek Elek Általános Iskola halmozottan hátrányos helyzetű tanulóinak Mikulás ünnepség szervezése 2006. december 15-én. Ezen rendezvényünk megrendezésre került 2005. évben is, az Egyesület által lebonyolított legelső rendezvényként. A szervezés során sikerült mozgósítanunk a tatabányai TESCO és Interspar áruházakat valamint a Vértesi Erőmű Rt-t, akik ajándékokkal támogatták a rendezvényt, valamint a Vértesi Volán Rt-t, aki a gyermekek Remeteségbe történő szállításáról gondoskodott. Ebből a rendezvényből is hagyomány lett.
· Az Egyesület tagjainak, illetve segítőinknek 2006 decemberében karácsonyi ünnepség szervezése a Remeteségben.
2007:
Kapolcs –
Az egyesület kezdeményezésével 2007. évben 5 örökségvédő civil szervezet „Érték-kör” címen együttesen mutatkozott be a Kulturális Örökségvédelmi Hivatallal szorosan együttműködve a kapolcsi Művészetek Völgyében. Az együtt bemutatkozó civil szervezetek közül azóta is szoros az együttműködés az Örökség és Társadalom Alapítvánnyal. Az együttműködés részben közös programok, projektek szervezésében nyilvánul meg.
2008:
2008. évi majki rendezvények:
- „Kamalduli Egészségnapok”
Natura Fesztivál – „Az egészséges élet”
Szent Iván éjszaka – „Az egészséges szellem”
Kamalduli Napok – „Az egészséges lélek”
Biofesztivál – „Az egészséges étel”
- Gyermekfoglalkoztató minden második héten egy délután az oroszlányi Benedek Elek Általános Iskola Kollégiuma számára, ahol a halmozottan hátrányos helyzetű oroszlányi gyermekek élnek
- Oroszlányi civil fórumon megjelenés
- Mikulás ünnepség a halmozottan hátrányos helyzetű oroszlányi gyermekek részére
- Karácsonyi ünnepség a Remeteség dolgozói, támogatói számára